Open Ukraine

Як вигідно купити технічну деревину на Прозорро

За ринковою ціною придбати чи продати технічну лісосировину можна на веб платформі державних закупівель Прозорро. Це дуже зручний та доступний сервіс публічних державних закупок, через який можна приймати участь у відкритих електронних торгах з будь-якої точки України, де є Інтернет. Платформа ProZorro.Sale була створена для забезпечення рівних умов учасникам ринку в різних галузях економіки та викорінення корупційних схем, «договорняків» та «откатів». Прозорро співпрацює з онлайн ресурсами, які спеціалізуються на біржових торгах. 

Що таке технічна деревина та де вона використовується

До технічної деревини відноситься лісосировина низької якості, відбракована по причині наявності пошкоджених ділянок, великої кількості сучків та інших дефектів. Така продукція має високий попит, бо її можна застосовувати у промисловому виробництві, будівництві, енергозабезпеченні. З технічної сировини хвойних та листяних порід виготовляють фанеру, деревні плити та багато іншої продукції. Поставляється технічна деревина у вигляді необроблених стовбурів, колод з сучками та корою, деревних залишків, гілок та інших відходів лісозаготівельної галузі.

Через сайт Прозорро.Продажі реалізується більша частина всієї деревини, згідно вимог чинного законодавства. В поточний час через Прозорро можна виставити лот деревини обсягом 150 кубів чи партію лісо сировини на суму більше 200 тис. грн. Тобто не всі підприємці можуть прийняти участь у електронних торгах при обмеженості ресурсів. Планується відміна такого обмеження – щоб допускати до публічних аукціонів більше учасників, та дати можливість продавцю отримати саму вигідну пропозицію від учасників аукціону. 

Як можна купити технічну деревину на Прозорро

Для отримання інформації про особливості проведення електронних торгів на системі державних закупок перейдіть за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-tehnichnoqi-derevyny-v-elektronnij-systemi-prozorro-sale. На біржі УУБ можна отримати консультацію та замовити послуги по підготовці тендерних документів. Підписавшись на розсилку, ви будете отримувати актуальні новини про оголошені торги. Для прийняття участі у публічному аукціоні потрібно пройти реєстрацію на Прозорро, запропонувати свою ціну з урахуванням суми, яка виставлена на лот. При формуванні вартісної пропозиції потрібно враховувати ринкову ціну, та рівень попиту. Чим вище попит, тим більшу ціну можуть запропонувати учасники. І вже під час торгів учасник не зможе різко підвищувати свою першу пропозицію (не більше 3% за кожен крок чи раунд аукціону).

Коли розпочинаються аукціони на Прозорро.Продажі, учасникам відкривається інформація про інших учасників та їх цінових пропозиціях. З огляду на конкурентні пропозиції учасники починають коригувати запропоновану суму за лот. Перемагає учасник з найкращою ціною. Електронна система обирає переможця, і саме з ним укладається контракт. Для забезпечення рівних умов процедури торгів контролюються регулюючими органами.

Як вигідно купити технічну деревину на Прозорро
Пролистать наверх