Якщо порівнювати цифру імпорту та власного видобутку, то виходять такі цифри: 55 млн. куб. м/день проти імпортованих 65 млн куб. м/день. У підземних сховищах країни є запаси природного газу, які становлять близько 18 млрд куб. м. Кожні добу сховище поповнюється. Обсяг закачування приблизно 76 млн куб. м.
Однак, як стверджують фахівці, у зв’язку з тим, що на початку 2020 року планується зупинка транзитного газу через Україну є можливість того, що ситуація зміниться. Є істотний ризик, що країни Євросоюзу припинять постачати газ для країни. У зв’язку з цим, щоб себе убезпечити, у підземних сховищах України має бути не менше 20 млрд куб. м газу. Тільки це допоможе виглядати сильно у разі, якщо почнеться конфлікт з боку Кремля.
На 2019 рік в уряду був план заповнити підземні сховища на 20 млрд куб. м більше, ніж було раніше. Це могло б повністю убезпечити від кризи, яка може виникнути у випадку, якщо закон про переривання транзиту російського газу набуде чинності. Однак на кінець літа сховище було заповнено лише на 55%.
У міжсезонний період у цьому році активно газ транспортувався з країн Євросоюзу. Цифра в 2019 склала 8,7 млрд куб. м. Цей показник перевищує той, який був у 2017 і 2018 роках в цей же період на 3 млрд куб. м, що на 53%. Такий крок був зроблений виключно для того, щоб максимально заповнити сховища. Без цього опалювальний сезон в Україні може отримати збої. Щоб цього не сталося необхідно 20 млрд куб. м, тому зараз дуже важливо докласти максимальну кількість зусиль на безперебійну роботу з середини жовтня до середини квітня.
Провідні фахівці не можуть натішитися цим фактом.Цей історичний момент говорить про те, що імпорт газу в країні відповідає 100% технічних потужностей, а це дійсно знакова подія. Україна не має права користуватися всією інфраструктурою на кордоні (значну частину контролює Газпром, тому потрібен час на те, щоб він привів правила роботи на кордоні до європейських стандартів). Є докази того, що з початку 2020 роки ситуація нормалізується і проблема піде.
В України зараз є всі можливості вийти на необхідні обсяги, без проблем пережити опалювальний сезон і ніяк не постраждати від закриття транзиту російського газу через свою територію. Ще один новий в цьому році спосіб економії — покупка електроенергії через біржі www.ueex.com.ua/auctions/electricenergy/.