Події
Знайшли безцінну картину Рубенса, яку 400 років вважали загубленою

У Шотландії виявили безцінну картину художника Пітера Пауля Рубенса, яку вважали загубленою протягом 400 років. Експонат знайшов британський мистецтвознавець Бендор Гросвенор у колекції Поллок-Хаус в Глазго.

Унікальну картину, яка датується 1627 роком, тривалий час експерти вважали лише копією портрета 17-го століття герцога Букінгемського і фаворита короля Джеймса (Якова) І, Джорджа Вил’єрса. Однак експертиза мистецтвознавця показала, що насправді це справжня робота, яка прихована під шарами пилу та фарби.

«Відкриття портрета такої ключової фігури в британській історії, зробленої одним з найбільших художників, які коли-небудь жили, була просто захоплюючою»,– поділився своїми враженнями Гросвенор.

Реклама

Справжньою визнав роботу і директор Будинку Рубенса в Антверпені Бен ван Бенеден.

Також читають: В Росії зловили сім’ю кaнiбaлiв: опубліковані фото та подробиці

До слова, Пітер Пауль Рубенс (28 червня 1577 – 30 травень 1640) був нідерландським живописцем та одним із основоположників мистецтва бароко. Творча спадщина Рубенса нараховує близько 3000 картин, значна частина яких виконана у співпраці з учнями та колегами, найбільшим з яких був Антоніс ван Дейк.

Реклама

Реклама