Цікаво
Жовто-блакитний прапор над радянським Києвом: розсекречено документи про протест 1966 року
Служба безпеки України опублікувала матеріали архівної кримінальної справи Комітету державної безпеки СРСР на виконавців протесту 1966 року, коли над Києвом замайорів жовто-блакитний прапор.

Про це повідомляє Galinfo.

Як відомо, 30 квітня 1966 року уродженець Одеси Георгій Москаленко та уродженець Київщини Віктор Кукса придбали в Жовтневому універмазі два шарфи – жовтого й синього кольору. Після цього вони зшили їх, таким чином утворивши український прапор. На полотнище прикріпили вирізаний тризуб і зробили напис «Ще не вмерла Україна, ще її не вбито! ДПУ».

Напис «ДПУ», тобто «Демократична партія України», мав переконати громадян, які його побачать, що в Києві діє організація, що бореться за самостійну Україну. І 1 травня вони почепили цей саморобний прапор над будівлею Київського інституту народного господарства.

Реклама

Фото прапора з кримінальної справи

КДБ розцінив цей «злочин» таким, що «підриває радянську владу», і негайно почав розслідування.

Документи про цю скандальну справу доступні за цим посиланням.

Драбина, якою Віктор Кукса піднявся на дах інституту народного господарства

У результаті розслідування Георгія Москаленка й Віктора Куксу затримали 21 лютого 1967 року. Їх засудили за статтями 62 частина перша і 222 частини перша і друга Кримінального кодексу УРСР. Москаленко одержав три, а Кукса – два роки ув’язнення в колонії суворого режиму.

Джерело.

Реклама

Реклама