Економіка
Здорожчання цигaрoк: яких висот сягне ціна на сигaрeти наступного року

Погані звички стають менш доступними. В Україні поступово дорожчатимуть цигaрки.

Українська влада готова підвищувати акциз на тютюнoвi вироби і максимально наближати їх до європейськиїх показників. Міністерство фінансів навіть розробило відповідний законопроект змін у Податковий кодекс.

Наразі, пачка цигaрoк коштує в середньому 28 гривень. Після здорожчання її вартість може зрости до 35-ти.

Реклама

З наступного року уряд планує вчергове підвищити акциз на тютюнoвi вироби. Майже на 30%. Такі вимоги містяться в Угоді про асоціацію України з ЄС. Наразі акциз складає 21 євро за 1000 цигaрoк. В планах влади поступове підвищення акцизу до мінімального європейського показника.

«Досягнення 90 євро на 1000 сигaрeт означає поступове і досить амбітне підвищення акцизних податків щорічно протягом наступних декількох років»,– зазначила фахівчиня Світового банку з охорони здоров’я Олена Дорошенко.

Вийти на європейське оподаткування тютюнy Україна планує до 2025 року. Тоді пачка цигaрoк буде коштувати 3-4 євро. За нинішнім курсом це в районі 100 гривень. За словами експертів, подорожчання тютюнoвиx виробів дозволить зменшити їх споживання. Цю тенденцію видно вже зараз.

«Тільки за 5 місяців 2017 року завдяки підвищенню акцизів українці викурили на 6 мільярдів сигaрeт менше»,– зауважив голова правління ГО «Життя» Андрій Скіпальський.

За цей період зросли і доходи в бюджет.

«Доходи зросли на 2,6 мільярда гривень, або на 25%», – сказав Скіпальський.

Фахівці запевняють, при збережені підвищення акцизу на 20% щорічно до 2020 року Україна отримає надходжень в державну скарбницю на рівні 2,5% ВВП. При цьому знижуватиметься і рівень кoнтрaбанди в країни ЄС. Та головне – це якісно вплине на здоров’я українців.

Нагадаємо, 9 вересня вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України про підвищеня мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі види aлкогoльниx нaпoїв.

Реклама

Реклама