Авто
Завищені ціни на автогаз: на змовників завели справу

Антимонопольний комітет України порушив справу щодо учасників ринку скрапленого газу, які змовилися. І хоч компанії намагалися переконати в тому, що на зростання цін на автогаз вплинули об’єктивні фактори, АМКУ доводам не повірив і пообіцяв покарати винних.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

«Антимонопольний комітет України, проаналізувавши ситуацію на ринку скрапленого газу, встановив наявність суб’єктивних підстав для стрімкого зростання цін на АГЗС у серпні 2017 року. У зв’язку з цим 4 вересня 2017 державним уповноваженим Валерієм Полюховичем порушено справу за ознаками вчинення антиконкурентних узгоджених дій на ринку скрапленого газу як моторного палива», — йдеться в повідомленні АМКУ.

Реклама

У середу, 6 вересня, для з’ясування обставин Антимонопольний комітет зібрав імпортерів, вітчизняних виробників, представників роздрібних мереж і їхніх об’єднань, а також органи виконавчої влади та експертів. Всі мали можливість надати свої пояснення і міркування з порушених питань.

За словами учасників засідання, саме в силу об’єктивних обставин, що спричинили дефіцит, значна кількість оптових трейдерів, представлених на українському ринку, були змушені шукати альтернативні джерела поставок ресурсу, зокрема в країнах Європи, з порівняно більш високими цінами. Наслідком такої переорієнтації нібито і стало закладання поточних комерційних витрат у роздрібну ціну для споживачів.

Також читають: Вже не козак: нардеп Гаврилюк змінив імідж

Водночас заявили в прес-службі АМКУ, «отримана під час проведеного заходу інформація не спростувала попередніх висновків Антимонопольного комітету про наявність ознак порушень законодавства про захист економічної конкуренції».

«Зараз мною здійснюється збір доказів у справі. Всі учасники ринку отримали мої вимоги про надання відповідних документів. За результатами аналізу отриманої інформації суб’єкти, які вчинили порушення конкурентного законодавства на ринку скрапленого газу, будуть притягнуті до відповідальності», — пообіцяв держуповноважений Валерій Полюхевич.

Джерело.

Реклама

Реклама