Події
Зaгинyв руфер, якого звинувачували в розфарбовуванні зірки в Москві у синьо-жовтий

У російському регіоні Кабардино-Балкарія в суботу, 1 грудня, зaгинyв російський бейсджампер Олександр Погребов, якого звинувачували в розфарбовуванні радянської зірки в Москві в кольори українського прапора.

Про це повідомили в групі DvizhuhaClub, в якій Погребов працював інструктором.

«При стрибку в Баксанській ущелині зaгинyв Саша Погребов. Подробиці і інформація про пoхoрoн буде пізніше», — йдеться у повідомленні.

Реклама

Нагадаємо, що Олександр Погребов — один із чотирьох підозрюваних у справі про фарбування зірки на сталінській висотці та встановлення прапора України.

Вранці 20 серпня 2014 року невідомі вивісили на шпилі сталінської висотки український прапор розміром 3 на 6 метрів і почали фарбувати зірку, що вінчає шпиль, у жовто-блакитні кольори.

Московська поліція за гарячими слідами затримала підозрюваних. Серед них — Погребов Олександр 1981 року народження, Шірокожухов Олексій 1988 року народження, Короткова Євгенія 1988 року народження і Лепешкіна Анна 1989 року народження.

Також читають: У Британії поліцейський врятував водія від cмeртi в ДТП, утримуючи авто над урвищем

22 серпня 2014 року відомий український руфер Mustang Wanted опублікував заяву про те, що саме він перефарбував зірку, а четверо обвинувачених «найсправедливішим у світі» судом в РФ в хуліганстві невинні.

Пізніше російський суд виправдав підозрюваних і постановив виплатити їм понад 2 млн рублів за незаконне кримінальне переслідування.

У серпні 2017 року у Швейцарії зaгинyв Олексій Шірокожухов, ще один фігурант справи про перефарбування зірки на шпилі сталінської висотки.

Реклама

Реклама