Без рубрики
За солому-рік і місяць тюрми: жінку після інсульту запроторили за грати
Ця резонансна історія нині на слуху всієї країни.

52-річній Любові Коростень із Остапківців, що на Вінниччині, присудили рік та тридцять днів ув’язнення за вкрадену в односельчанки солому, пише газета “Експрес”.

Любов Коростень уже забрали до місць позбавлення волі. Жінка після інсульту скаржиться на погане самопочуття… На підтримку Люби, яка має проблеми з психічним здоров’ям, стали жителі Немирівського району. Цю історію вони порівнюють зі справою про “5 колосків”.

…Хатинка, де живе Любов Коростень, старенька, з обдертими стінами, гнилим дахом та бетонною підлогою. Тут тобі жодних комунікацій. Щоб хоч якось зігрітись та зварити їжу, жінка сама змайструвала грубку. Біля хати — пустий сарай, де колись жила єдина годувальниця Люби — корова. Аби заробити на життя, Люба стала возити на ринок молочні продукти, якій їй дають сусіди. За день має 10 — 15 гривень, щоб купити буханець хліба. Крім того, підтримує продуктами жінку місцевий священик.

Реклама

— Життя в мене завжди було важким, — починає розмову Люба Коростень. — Навчалась я в Ситківцях у закладі для розумово відсталих. Тоді вийшла заміж й народила трьох синів. Старший помер ще семимісячним. За декілька років не стало матері, а після неї батько згорів у власній хаті. Два роки тому поховала ще одного сина. А менший син — інвалід дитинства. Не стало за що прогодувати корову. Неподалік на полі лежали тюки зі соломою, і я взяла два. Власник звернувся до поліції. Отримала покарання — 80 годин громадських робіт. Але через горе в родині забула про відпрацювання. Хоч і власник поля заяву з поліції забрав, але мене засудили за фактом ухиляння від відбування громадських чи виправних робіт. Справа дійшла до Вищого спеціалізованого суду, але вирок залишився незмінним. За що мені це? Я ж після інсульту, болять ноги, серце…

Також читають: Помер відомий український гуморист

Втім, зовсім іншу точку зору на ситуацію мають у прес-службі обласної прокуратури: “Любов Коростень від відпрацювання громадських робіт категорично відмовилась без вагомих на те причин, у зв’язку з чим її притягнуто до кримінальної відповідальності за умисне ухиляння від виконання покарання у вигляді громадських робіт. Згідно з медичними довідоками, на жодних обліках у медустановах, у тому числі в психіатра, Любов Коростень не перебуває”.

Тим часом на підтримку жінки стали місцеві жителі.

— Як засудити якогось чиновника, то ніхто не береться, — каже мешканець райцентру Немирів Василь Покриш. — Усі ж бачили цирк із Насіровим та Шевцовим, які сухими вийшли з води. А тут взялись судити бабу за солому. Та в Люби таке важке життя — поховала всіх рідних… Після того, як у неї згорів батько, приїхав брат і розібрав хлів та забрав цеглу. Люба стала жити в літній кухні. Ні води, ні світла, ні тепла. Вона спить у трьох кофтинах та куртках. У Люби проблеми з психічним здоров’ям. Їй би пролікуватись та отримати групу інвалідності, а не в тюрму!

Вікторія МИКИТЮК

Джерело.

Реклама

Реклама