Політика
З весни українці зможуть самостійно вносити персональні дані ID-карт

Державна міграційна служба прогнозує, що в березні-квітні у заявника з’явиться можливість самостійного внесення персональних даних при оформленні паспорта.

Про це голова Міграційної служби Максим Соколюк повідомив у інтерв’ю інтернет-виданню «Європейська правда», передають Українські Новини.

«Система вже готова, і зараз проходить тестування. Якщо людина заздалегідь вводить всі персональні дані, це прискорить роботу оператора, і ми зможемо приймати більше заявок… Ця система може запрацювати вже в березні-квітні», — сказав він.

Реклама

Також Соколюк підкреслив, що дані, які людина ввела на сайті, не будуть відправлятися через Інтернет, а буде сформований QR-код, який потрібно взяти на подачу документів.

На його думку, це дозволить захистити персональні дані громадян.

Також читають: Туреччина може дозволити українцям в’їзд за внутрішніми паспортами

Крім того, він додав, що якщо людина вже занесена до бази, тобто отримувала закордонний паспорт після 1 січня 2015 року або оформляла ID-картку, то йому взагалі не треба буде нічого робити, всі дані будуть братися з системи.

Кабінет Міністрів ввів можливість оформлення карт посвідчення особи (ID-карток) для всіх громадян з 1 листопада. Згідно з затвердженим положенням, паспорт громадянина видається з 14 років.

Для осіб, які досягли 18 років він видається на 10 років, а не досягли 18-річчя — на 4 роки.

Отримати паспорт можна у центрах надання адміністративних послуг.

Джерело.

Реклама

Реклама