Політика
«Євробачення-2017»: Україна зробила різку заяву

У відповідь на лист генерального директора Європейської мовної спілки Інгрід Делтенре до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана члени ради «Національної громадської телерадіокомпанії України» виступили з публічною вимогою поважати суверенітет держави. Про це йдеться в повідомленні на сайті телеканалу UA: Перший.

Відповідно до джерела, члени ради уважно ознайомилися з листом Європейської мовної спілки, в якому нібито йдеться про загрозу бойкотування пісенного конкурсу деякими європейськими країнами через заборони на в’їзд в Україну учасниці від Російської Федерації Юлії Самойлової.

У свою чергу організатори української сторони поспішили нагадати колегам із ЄВС, що відвідавши Крим без дозволу української влади, Юлія Самойлова порушила суверенітет і закони України. Крім Російської Федерації, жодна інша країна, чиї представники були заявлені для участі в конкурсі, не має підстав оскаржувати таку кваліфікацію дій Юлії Самойлової, оскільки жодна європейська країна не визнає приналежність Криму Російської Федерації.

Реклама

Поряд із цим, організатори здивувалися, що свої «засмучення» в ситуації, що склалася, ЄВС висловлює Україні, а не Росії.

Також читають: Консульства Польщі відновили свою роботу в Україні

«Це істотно суперечить заявам пані Інгрід Делтенре про «аполітичність» «Євробачення», оскільки фактично пані Делтенре встає на сторону Російської Федерації у влаштованій російською стороною політичній провокації», — наголосили в своїй заяві члени ради НТКУ.

«Закликаємо пані Інгрід Делтенре і в її особі Європейський мовний союз поважати суверенітет України, не перетворювати Європейський мовний союз на інструмент посилення чужих політичних маніпуляцій і не перешкоджати такими заявами нормальному і повноцінному проведенню конкурсу — як цьогоріч, так і в майбутньому. Закликаємо також уникати погроз про виключення України з учасників конкурсу «Євробачення», — підсумували свою відповідь в Україні.

Джерело.

Реклама

Реклама