Політика
ЄС затвердив нові правила контролю іноземців на кордоні: братимуть відбитки пальців

Європейські чиновники сподіваються, що нові правила допоможуть скоротити час перетину кордону і підвищать якість прикордонних перевірок

Посли країн-членів Європейського Союзу підтримали раніше досягнуту домовленість між мальтійським головуванням у Раді ЄС та представниками Європарламенту щодо створення системи автоматичної реєстрації в’їзду-виїзду громадян третіх країн у рамках шенгенської зони. Про це повідомляє прес-служба Ради Євросоюзу.

Передбачається, що система допоможе скоротити затримки на кордоні і поліпшити якість прикордонних перевірок, забезпечить ідентифікацію тих, хто перевищив дозволений час перебування в ЄС, зміцнить внутрішню безпеку і боротьбу з тероризмом, відкривши правоохоронним органам доступ до журналів історій подорожей.

Реклама

Також читають: «Руссо турісто»: у Туреччині п’яний росіянин влаштував масову бiйку в літаку (відео)

Відзначено, що нова система в’їзду-виїзду зберігатиме інформацію про особу та документи мандрівника, а також біометричні дані (з відбитками пальців і фотографією). Ці дані зберігатимуться в єдиній системі строком від трьох до п’яти років.

Як повідомляється, збережена інформація буде доступна для прикордонних органів та органів влади держав-членів ЄС, компетентних перевіряти, чи виконує громадянин третьої країни умови в’їзду або перебування.

Європейські чиновники сподіваються, що нові правила допоможуть скоротити час перетину кордону і підвищать якість прикордонних перевірок, а також допоможуть в боротьбі з тероризмом, дозволяючи правоохоронним органам отримати доступ до історії перетинів кордонів мандрівником.

Джерело.

Реклама

Реклама