Політика
Єрусалим — столиця Ізраїлю: рішення Трампа викликало шквал наcильcтвa, сотні пoранениx

Рішення президента США Дональда Трампа в односторонньому порядку визнати Єрусалим столицею Ізраїлю викликало шквал насильства в регіоні.

Про це повідомляє «Німецька хвиля».

Відзначається, що в Єрусалимі і на палестинських автономних територіях в результаті зіткнень демонстрантів з ізраїльськими силовиками загинули чотири людини, ще не менше 760 були поранені.

Реклама

У зв’язку з цим Дональд Трамп закликав до спокою і поміркованості.

«Президент сподівається, що голоси надії будуть переважати над тими, хто поширює ненависть», — цитує слова представника Білого дому, передає Тgcom24.

Увечері 8 грудня Ізраїль перехопив ракету, випущену з сектора Газа. На Західному березі річки Йордан солдати робили попереджувальні постріли в повітря, в секторі Газа вони стріляли у підбурювачів до заворушень, які отримали поранення, повідомив представник ізраїльської армії. Більшість палестинців постраждало від сльозогінного газу.

«Сьогодні, в 30-ту річницю першої інтифади, наш народ знову повстає, відкидаючи рішення Трампа. Єрусалим є столицею Палестини і столицею арабів і мусульман», — заявив один з лідерів палестинського радикального руху ХАМАС Ахмад Бахар в ході п’ятничної молитви в Газі.

В інших мусульманських країнах, в тому числі в Єгипті, Йорданії, Лівані і Тунісі люди також вийшли на вулиці в знак протесту проти рішення Трампа.

У Туреччині учасники мітингів розмахували палестинськими прапорами і скандували антиамериканські гасла. В Ірані демонстранти палили американські прапори. Президент Тунісу Біжи Каїди ас-Себсі викликав на килим американського посла.

В Європі ісламське об’єднання Milli Görüs організувало акції протесту перед посольствами США в 14 країнах ЄС і зробило Єрусалим однією з тем традиційної п’ятничної молитви мусульман.

Тим часом Рада безпеки ООН провів в п’ятницю, 8 грудня, екстренне засідання, присвячене визнанню США Єрусалиму столицею Ізраїлю. Всі 14 держав-членів дистанціювалися від одностороннього рішення Трампа і піддали його критиці.

Однак, з огляду на право вето США, Радбез не став приймати ні спільної заяви, ні резолюції.

Реклама

Реклама