Політика
Єдина українська церква: Рада прийняла історичне рішення

Верховна Рада підтримала звернення президента до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні.

За відповідний проект постанови (№8284) проголосували 268 народних депутатів.

Глава держави Петро Порошенко особисто прибув до парламенту, щоб переконати нардепів схвалити дане рішення.

Реклама

За його словами, боротьба за єдину українську церкву тривала не один рік, а вирішальною стала зустріч з Варфоломієм напередодні Великодня.

Порошенко зазначив, що томос про автокефалію зміцнить незалежність України і усуне рудименти «русского мира». Глава держави підкреслив, що це питання виходить за рамки релігії і є частиною геополітики.

«Для мене питання затвердження незалежної помісної Церкви означає стільки ж, як уже отримані безвізова і Угода про асоціацію з Євросоюзом. Як і боротьба за членство в Євросоюзі і членство в НАТО, які ще попереду. Це — питання національної безпеки і нашої оборони в гібридної війні», — заявив він.

Президент запевнив, що визнання української автокефалії не означатиме появи «державної церкви» або ж заборони інших церков — в тому числі УПЦ МП.

Також глава держави нагадав, кому Росія зобов’язана прийняттям християнства.

«Томос стане не тільки торжеством православ’я, а й актом глибокої історичної справедливості. Саме з Царгорода пролилося на нашу благословенну землю світло християнської віри. Це вже потім ми поділилися ним із тим Заліссям, де давні київські князі необачно заснували Москву», — підкреслив Порошенко.

У свою чергу в Кремлі заявили, що Росія не може підтримати створення помісної православної церкви в Україні.

У коментарі «Обозревателю» глава Інформаційно-просвітницького відділу Української православної церкви архієпископ Климент заявив: Вселенський патріарх Варфоломій не може надати статус автокефалії православній церкві в Україні, «це неможливо канонічно».

Порошенко анонсував створення єдиної української церкви 17 квітня. Він повідомив, що всі єпископи УПЦ КП поставили свої підписи в зверненні до Вселенського Патріарха про надання томосу нової Української православної автокефальної церкви.

Реклама

Реклама