Події
«Якісь останки»: польські націоналісти демонтували пам’ятник УПА під Перемишлем (фото)

Представники польських націоналістичних організацій під керівництвом місцевої влади 26 квітня демонтували надгробний пам’ятник воїнам УПА на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля.

Про це заявило Об’єднання українців у Польщі (ОУП), передає Укрінформ.

«26 квітня сталася чергова антиукраїнська провокація в Підкарпатському воєводстві — розбирання залишків українського місця пам’яті в селі Грушовичі, гміна Стубно. Два роки тому це місце пам’яті було зруйновано невідомими вандалами, а нинішня акція здійснена «групою активістів», в якій участь взяв війт гміни Стубно, а патронат взяла на себе політична партія «Національний рух», — йдеться у заяві.

Реклама

Організатори акції не приховують, що їх метою є перешкоджання заходам 70-х роковин акції «Вісла» — депортації 140 тисяич українців із рідних земель нинішньої південно-східної Польщі на північ і захід країни.

В Об’єднанні нарікають, що вандали, які протягом минулих років влаштовували подібні провокації, не понесли відповідальності.

«Безкарність робить сміливішим. Тому ті, хто хоче підпалити польсько-український кордон, кожен раз роблять крок вперед», — наголосили в ОУП.

Організація закликає польський уряд і підлеглі йому служби правопорядку і безпеки зробити рішучі дії.

«Звертаємося з пильним закликом до пані прем’єра Беате Шидлов, щоб вона сприйняла цю справу як пріоритетну для забезпечення громадського порядку в країні», — сказано в зверненні.

У ньому також міститься заклик до польської громадської думки «не піддаватися на антиукраїнські провокації» і не погоджуватися на «осквернення могил, розпалювання ненависті на національному ґрунті, а також приниження осіб інших національностей».

Також читають: У Маріуполі пролунав сигнал тривоги: місто заполонила поліція

Як передає Portalprzemyski, війт гміни Стубно Януш Слабіцький заявив, що пам’ятник усунули з ініціативи громадськості, оскільки він не тільки псував естетичний вигляд кладовища, а й був небезпечний для оточуючих.

«Якщо глибоко копати, то можна викопати якісь людські останки», — сказав він.

У майбутньому на місці українських могил буде місце для нових поховань. Елементи розібраного пам’ятника можуть бути використані в будівництві, додав війт.

Джерело.

Реклама

Реклама