Авто
Які нові правила підготовки водіїв готує уряд

До 2020 року в Україні зміниться система підготовки водіїв. У Стратегії зазначається, що іспити для отримання водійських прав переглянуть на відповідність директивам ЄС.

Так, з 1 липня сервісні центри МВС ввели нові екзаменаційні питання для кандидатів у водії.

Дію водійських прав скоротять і введуть регулярний медогляд. Згідно з Директивою 2006/126/ЄС, водіям потрібно буде регулярно проходити медогляд з обов’язковим відвідуванням психіатра.

Реклама

Водії старше 50 років повинні будуть перевірятися у лікарів частіше. А тим, хто сяде за кермо напідпитку, доведеться заново проходити огляд, щоб отримати свої права назад.

Водії до 55 років повинні кожні 10 років проходити медогляд, потім ще частіше.

Також читають: Названо найекономічніші автомобілі в Україні

Щоб поліпшити безпеку дорожнього руху, уряд повинен також звернути увагу на велосипедистів і нові види транспорту. До них експерти пропонують віднести гіроборди і сігвеї.

За словами експерта LEAD office Тараса Гука, для них потрібно виділити смугу на тротуарі, щоб не створювати незручності пішоходам. Велосипедистам, в свою чергу, потрібно дати право їхати по смузі громадського транспорту. Тест тепер складається з 10 питань з ПДР, чотирьох – з улаштування та експлуатації автомобіля, чотирьох – з безпеки руху і два питання щодо надання першої медичної допомоги.

Джерело.

Реклама

Реклама