Економіка
Які купюри найчастіше підробляють в Україні

Фальшивомонетники віддають перевагу працювати з 500 грн і $100 – саме ці купюри найчастіше виловлювали співробітники Нацполіції.

Про це повідомили в листі департаменту комунікацій Нацполіції.

Зокрема, за інформацією Департаменту захисту економіки (ДЗЕ) Національної поліції України, з початку 2017 року з обігу вилучено поліграфічних підробок банкнот номіналом 500 грн. в кількості 183 шт. Більшість з них виявлені на території м.Києва та Київської області.

Реклама

Також виявлено та вилучено офсетні підробки банкнот номіналом 500 грн. в кількості 1121 шт. Вони вилучалися переважно в Києві і Запорізькій області.

Для прикладу наведено такі випадки:

— купюру в 500 грн зразка 2006 року (серійний номер АГ 2461578) виявлено касиром Західного ГРУ “Приватбанку” у Львові при перерахуванні виручки розташованого в Тернополі підприємства. За результатами дослідження, проведеного експертом відділу грошового обігу у Львівській області Департаменту грошового обігу банкноту визнали підробленою і вилучили з обігу.

— купюру номіналом 500 грн зразка 2006 року (серійний номер ВМ 5447613) виявили в одному з харківських відділень “УкрСиббанку” при перерахуванні готівки, які надійшли від одеського обласного філіалу “Ощадбанку”.

Також читають: В Україні заборонять виїзд за кордон чоловікам, які не виконують зобов’язання перед сім’єю

ДЗЕ Нацполіції зазначає, що регулярно проводить заходи щодо дотримання законодавства та нормативно-правових актів у сфері валютних операцій, припиняє порушення фінустановами правил проведення валютних операцій.

Так з початку 2017 року в цій сфері виявлено понад 25 кримінальних правопорушень, пов’язаних з підробкою грошей.

Джерело.

Реклама

Реклама