Економіка
Як може зрости тариф на газ: НБУ назвав нові ціни

Національний банк України (НБУ) днями зробив прогноз вартості імпортного блакитного палива. За кілька років тисяча кубометрів газу подорожчає з 247,7 до 292 доларів. Від цін на закордонний газ залежить тариф і для простих українців.

У Меморандумі з МВФ український уряд взяв на себе зобов’язання утримувати тарифи на рівні імпортного паритету.

Чинний тариф на газ для населення – 6879 гривень за тисячу кубометрів. Як пояснила голова Наглядової ради “Нафтогазу” Юлія Ковалів, тариф сформовано за формулою: вартість імпортного газу × курс долара + ПДВ + транспортування + розподіл + націнка Нафтогазу.

Реклама

Ціна газу як товару (без урахування вартості транспортування, розподілу і націнки) становить 6078,66 гривень (185 доларів * 26,7 (передбачуваний курс гривні) + 20% ПДВ). У Міністерстві економрозвитку літа 2016-го передбачали, що курс національної валюти в цьому році складе 26,7 гривні. Проте, в бюджеті на 2017-й закладено курс 27,2 гривні за долар, а вартість газу – на рівні 245 доларів.

Також читають: Омелян розповів, з якого столичного аеропорту таки літатиме лоукост Ryanair

Якщо перерахувати вартість газу як товару з урахуванням оновлених показників, тисяча кубометрів коштуватиме близько восьми тисяч гривень. А з урахуванням націнки та витрат на транспортування і розподіл – близько дев’яти тисяч гривень за тисячу кубів, тобто приблизно на 30% дорожче.

У 2018-му імпортний газ, згідно з прогнозом НБУ, буде коштувати 273,3 доларів за тисячу кубів, а курс долара досягне 29,95 гривні. В результаті українці повинні будуть заплатити за блакитне паливо вже майже 11 тисяч гривень.

Джерело.

Реклама

Реклама