Події
«Я би плюнув в пику»: син Шухевича відповів Польщі на ультиматум щодо Бандери

Український політичний діяч, народний депутат Юрій Шухевич прокоментував заяву голови польського МЗС про те, що Польща накладе вето на потенційний вступ України до ЄС, якщо не будуть вирішені історичні питання

Про це повідомляє InfoResist.

Як зазначив син головнокомандувача УПА, якщо застосовувати логіку польської сторони щодо того, що Степан Бандера та Роман Шухевич нібито є перешкодою для євроінтеграції України, тоді можна вважати, що «їх (поляків. — Ред.) взагалі незаконно прийняли (до ЄС. — Ред.)».

Реклама

При цьому Шухевич-молодший навів кілька прикладів, через що Польщі можна пред’явити претензії.

«Наприклад, те, що вони реалізують, і ті фальсифікації, які вони робили. І те, що вони робили практично до українізації на Волині в 30-х роках, то осадництво. Потім «Операція Вісла». До речі, 11 млн німців — це також геноцид людей, яких вони вислали із західних земель. Тому що однією з форм геноциду є масове переселення, виселення народу. Вони це з українцями зробили, вони це зробили і з німцями. І я вважаю, що їх в такому випадку незаконно прийняли в ЄС, якщо вони не каються, а вони за це не каються», — пояснив він.

Якщо Польща не відмовиться від антиукраїнської риторики, говорить Шухевич, її надалі складно буде вважати партнером України.

Також читають: Відкривають другий фронт: в Україні обурилися від заяви Польщі про Бандеру

«Навіщо такі партнери? Вони такі партнери, які хочуть, щоб ми танцювали під їх дудку. Зрештою, хто такі поляки, що повинні нам визначати хто для нас герой, а хто не герой, хто заслужив перед Україною, а хто не заслужив?», — обурився нардеп.

Політик вважає, що українській владі слід перестати «боятися» та «прогинається перед кожним голодранцем».

«Вихід? Знаєте що? Я би плюнув полякам в пику і вся ситуація. Тому що через те, що ми прогинається перед кожним голодранцем, то ми так і виглядаємо. А що в Москві скажуть, а в Варшаві скажуть, а в Берліні скажуть, а в Брюсселі скажуть? Зрештою, а в Києві що скажуть? А в Києві нічого не будуть говорити, тому що бояться, як перелякана миша, яка не знає куди кинутися», — наголосив Шухевич.

Джерело.

Реклама

Реклама