Авто
«Я бачу єдиний вихід»: керівник Головного сервісного центру МВС про проблему з авто на єврономерах (відео)

У середу, 4 жовтня, в ефірі програми «Час. Online» на сайті 5.UA керівник Головного сервісного центру МВС Владислав Криклій прокоментував ситуацію з автомобілями на єврономерах, яка склалася в Україні.

Я бачу тільки єдиний вихід — уніфікувати та зменшити навантаження і це, навпаки, дасть більше надходжень до держбюджету, якщо всі ці авто зможуть в легальний спосіб зареєструвати, сплатити мито, сплатити податок на додану вартість, зареєструвати, реєстраційні збори сплатити — держава від цього виграє і буде нормальний облік авто.

«Проблема гостра, консенсусу не досягнуто, я не буду говорити про «страусину політику» в певному сенсі з боку деяких діячів. Але зрозуміло, що проблема сама по собі не вирішиться, вона буде тільки зростати та загострюватися. Чимала кількість людей з автівками на єврономерах готові ці авто реєструвати, якщо їм запропонують офіційний порядок. На сьогодні ж його немає.

Реклама

Законодавчо є обмеження, що тільки авто з нормою Євро-5, а це фактично авто починаючи з 2011, 2012 року, мінімально 2010 року, якщо це німецькі автовиробники. По-друге, акцизи мита в нас теж доволі незрозумілі і тому таке авто може вийти занадто дорогим.

Я бачу тільки єдиний вихід — уніфікувати та зменшити навантаження і це, навпаки, дасть більше надходжень до держбюджету, якщо всі ці авто зможуть в легальний спосіб зареєструвати, сплатити мито, сплатити податок на додану вартість, зареєструвати, реєстраційні збори сплатити — держава від цього виграє і буде нормальний облік авто», — розповів Владислав Криклій.

Реклама

Реклама