Події
Влада Польщі планує спростити умови працевлаштування для українських лікарів

Зараз медики з інших країн, крім ЄС, повинні підтвердити диплом в Польщі, закрити різницю в освіту і здати іспити

Уряд Польщі планує спростити можливості працевлаштування для лікарів з України, щоб подолати брак медпрацівників. Про це йдеться в матеріалі Dziennik Gazeta Prawna.

«Ми розглядаємо можливість застосувати німецький підхід до надання іноземним лікарям ліцензій, щоб вони могли практикувати на певному робочому місці», – повідомила прес-секретар міністерства охорони здоров’я Польщі Мілена Кружевска.

Реклама

Відзначається, що в даний час медики з інших країн, крім Європейського союзу, повинні підтвердити диплом в Польщі, закрити різницю в освіту і здати іспити на знання медичної термінології польською мовою. Саме ці вимоги і планує спростити уряд Польщі.

В самій Польщі лікарі незадоволені рівнем оплати їх праці. Після тритижневої акції протесту молодих лікарів, 19 жовтня уряд Польщі оголосив значне збільшення витрат на охорону здоров’я.

Також читають: Зґвaлтyвaв вaгiтну та зacтрeлuв пocтрiлoм в пoтилицю: за що лідера бoйoвикiв «Мачете» оголосили у розшук

Під час мітингів кілька десятків молодих лікарів почали голодування в дитячій лікарні у Варшаві. Згодом до них долучилися протестувальники в Щецині та Лодзі. Вони вимагають збільшення бюджету охорони здоров’я до 6,8% ВВП до 2021 року з нинішніх 4,7%.

Зараз в Польщі працює 1 137 іноземних лікарів, включаючи 306 з України, 139 з Білорусі та 81 з Німеччини.

У 2016 році українці отримали 1,2 млн віз для в’їзду в Польщу, з яких 650 тис. – робочі.

Як повідомлялося раніше, у Польщі профспілки вимагатимуть зрівняти зарплату українським і польським робітникам. Відділення профспілки міста Єленя Ґура Нижньосілезького воєводства планує захищати права українських працівників, які працюють у Польщі.

Реклама

Реклама