Цікаво
Використання VPN несе загрозу як персональній, так і державній кібербезпеці користувачів — експерт
Бездумне використання VPN несе загрозу як персональній кібербезпеці користувачів, так і корпоративній і державній кібербезпеці.

Про це в ході конференції «Персональна кібербезпека у контексті нових загроз, які виникли на фоні блокування Інтернет-контенту» заявив голова Комітету ІнАУ з питань доступу до інфраструктури телекомунікацій Анатолій Пятніков.

“Передусім це стосується користувачів мобільного доступу”, – каже експерт.

За його словами, 20-30% користувачів соцмереж уже встановили VPN-клієнти, які дають змогу обходити блокування.

Реклама

Голова Правління ІнАУ Олександр Федієнко зазначив, що оператори телекомунікацій кожен в рамках свого розуміння виконують Указ Президента України №133/2017 від 15.05.2017 року (щодо санкцій, в частині заборони надання послуг з доступу користувачам до інтернет-ресурсів). Але документ не містить термінів виконання, відсутня методика технічного блокування ресурсів. Оператори чекають роз’яснень. При цьому месседж влади громадянам щодо необхідності відмови від російських соцмереж донесено, а суспільство за тиждень виконало 10-річний план обізнаності в питаннях функціонування Інтернету і механізмах обходу блокувань.

Також читають: Українці з 1 червня їздитимуть до Туреччини за ID-картками

Директор по роботі з учасниками Київського відділення ISACA Гліб Пахаренко звернув увагу на те, що рішенню про блокування інтернет-ресурсів мав передувати аналіз очікуваного зиску і наслідків для людей, інфраструктури, бізнес-процесів. Але такого публічного аналізу немає.

“Система кібербезпеки України має багато ризиків, серед яких – нестача кваліфікованих фахівців, безлад в технологічних рішеннях, використання неліцензійного ПЗ, відсутність правильних налаштувань безпеки. На цьому фоні зиск від закриття ряду ресурсів незначний”, – зазначив він.

Джерело.

Реклама

Реклама