Події
Відразу на 6 мовах: Порошенко красиво відповів у ПАРЄ противникам реформи освіти (відео)

Президент Петро Порошенко зажадав деполітизації мовного питання у реформі освітньої системи в Україні, а також відкритого діалогу.

Про це він заявив, відповідаючи на запитання членів ПАРЄ, у середу на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи, передає «УП».

Він наголосив, що стаття 7 закону, яку критикували європейські партнери, спрямована на поліпшення стану української мови в суспільному житті, але також гарантує використання мов національних меншин.

Реклама

«Чи можете ви уявити собі ситуацію, щоб діти у Великобританії, Німеччині або Франції не розмовляють англійською, німецькою, французькою мовами?.. А ви уявляєте, що 75% випускників шкіл у Берегово не склали іспит з української мови. Вони просто її не розуміють. Як вони можуть продовжувати навчання, працевлаштуватися у країні, стати держслужбовцями? Це дискримінація таких дітей», — заявив Порошенко.

Також читають: В Україні з’явилось ще одне професійне свято

Він зазначив, що українська сторона «не написала ні слова дискримінації мов національних меншин».

«Ми створюємо умови для їхнього вивчення. Ми просимо тільки вивчати українську. Це захист прав всіх дітей», — сказав він.

Порошенко нагадав, що українська сторона повністю відкрита для діалогу і направила законопроект для проведення оцінки Венеціанською комісією, і готова прийняти висновки зазначеної оцінки.

Глава держави також згадав свій життєвий досвід: що народився в Одеській області в центрі болгарської громади України, говорить на болгарською та румунською.

«Коли я почав працювати в Києві з польськими колегами, то rozumiem wszystko po polsku, I speak English fluently, спокійно і комфортно розмовляю російською, розмовляю українською. Саме це я хочу бачити в регіонах України, де живуть національні меншини. Щоб вони були двомовними, тримовними…»- зазначив Порошенко.

Президент наголосив, що необхідно деполітизувати це обговорення.

«Ми відкриті і готові до чіткої співпраці», — наголосив він.

Як повідомляв «Обозреватель», необхідний для проведення реформи освіти закон був прийнятий Верховною Радою 5 вересня. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова.

Також читають: За підозрою в корупції затримали заступника міністра оборони

14 вересня глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії підписали лист главі МЗС України, де висловили стурбованість через новий закон про освіту.

Угорщина звернулася зі скаргою в ООН, ОБСЄ та ЄС через прийняття цього закону і пригрозила заблокувати євроінтеграцію України через реформу освіти.

Реклама

Реклама