Політика
Від сьогодні в Україні заборонено полювання на лосів

3 лютого набув 25-річний мораторій на відстріл лосів в Україні
Про це повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак у Facebook.

«Мораторію на відстріл лося бути. Від сьогодні полювання на цих тварин впродовж 25 найближчих років на території України заборонено. Щойно підписав відповідний Наказ», — написав Семерак.

Наказ передбачає встановлення заборони полювати на лося європейського (Alces alces) на всій території України строком на 25 років. Зобов’язує Державну екологічну інспекцію України здійснювати державний нагляд (контроль) за дотриманням режиму цієї заборони. Також документом передбачено розробку програми відтворення популяції лося європейського (Alces alces) в Україні та забезпечення проведення необхідних досліджень і моніторингу стану його популяції за участю науковців.

Реклама

Також читають: Поліція отримала нові повноваження щодо перевірки страхових полісів

Водночас він підкреслив, що з мораторієм Україна запізнилися на років 20-30.

«Останні події з кривавого полювання на Чернігівщині, де потерпіло ціле стадо, і загалом збільшення таких повідомлень від громадян – стали крайнім попереджувальним сигналом, що зволікати нікуди. Зараз, за різними підрахунками, популяція лосів в Україні нараховує від 2 до 6 тисяч особин. Тоді як у Білорусі і Польщі близько 30 тисяч», – зазначив міністр.

Джерело.

Реклама

Реклама