Цікаво
Велика субота: Як потрібно провести цей день
У цей день печуть паски і фарбують яйця, тобто треба подбати про всі великодні страви

Страсна субота в 2017 року припадає на 15 квітня. У цей день печуть паски і фарбують яйця, тобто треба подбати про всі великодні страви. Під час приготування великодніх частувань господиня повинна бути на кухні одна, інакше страви не вдадуться і будуть несмачними.

В цей день готували пасхальний кошик до освячення в церкві. Відома традиція спати всю ніч напередодні Великодня — щоб не «проспати» весь майбутній рік.

Увечері в парафіяльних храмах правиться утреня Великої суботи з похованням плащаниці — довга і світла служба навколо багато прикрашеної квітами плащаниці. Цей день іменується ще і Тихою суботою: Христос вже воскрес, але люди поки не знають про це. На літургії Великої суботи духовенство переодягається з чорних риз у білі. Починається Пасхальна утреня — перша служба Світлого Христового Воскресіння. Після літургії у цей день відбувається перше освячення пасок. Прийнято освячувати їжу не тільки для себе, але і залишати частину в храмі — духовенству, вівтарним, півчим — і жертвувати бідним.

Реклама

Також читають: МЗС роз’яснило нюанси безвізового режиму для українців

У Велику суботу не можна справляти весілля, дні народження, різні ювілеї і будь-які інші церковні свята. Заборонено також ловити рибу та полювати.

З Страсною суботою пов’язано безліч народних прикмет і повір’їв. По погоді цього дня судили про майбутнє літо: якщо у Страсну суботу тепло і ясно, то літо буде благодатним, якщо ж у суботу холодно, то влітку не варто чекати хорошого врожаю.

Джерело.

Реклама

Реклама