Події
Ведучі й журналісти «1+1» стали міноритарними власниками каналу

Декілька співробітників групи «1+1 медіа» нещодавно стали міноритарними власниками телеканалу «1+1».

Цю інформацію «Детектору медіа» підтвердив генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко.

«Я можу підтвердити, що, дійсно, нещодавно мною був реалізований опціон, виданий мені акціонерами ще кілька років тому. І я порахував, що буде правильно і коректно, щоб частина цих акцій належали не тільки мені, але й низці колег, які довго й плідно працюють в «1+1 медіа». Таким чином, в одній із компаній-засновників каналу «1+1″ з’явилася, крім мене, ще низка міноритарних акціонерів», – сказав Ткаченко.

Реклама

Відповідні дані вже внесені в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Згідно даних реєстру, ІП «1+1 продакшн» наразі належить таким юридичним та фізичним особам:

«Каддоа Лімітед» (Кіпр) (75%); Ткаченко Олександр Владиславович (22,4%); Василевська-Смаглюк Ольга Михайлівна (0,1%); Васільєва Олена Олександрівна (0,1%); Горбунов Юрій Миколайович (0,1%); Демченко Ірина Олексіївна (0,1%); Дубінський Олександр Анатолійович (0,1%); Жмакіна Юлія Володимирівна (0,1%); Загородний Олександр Васильович (0,1%); Кашпор Ольга Михайлівна (0,1%); Ковальов Артем Володимирович (0,1%); Кошеленко Ольга Сергіївна (0,1%); Лєзіна Вікторія Миколаївна (0,1%); Мазур Алла Григорівна (0,1%); Найда Іванна Анатоліївна (0,1%); Наливайко Софія Олександрівна (0,1%); Несміян Олена Володимирівна (0,1%); Опаленик Роберт Миронович (0,1%); Пахольчук Ярослав Валерійович (0,1%); Попов Сергій Валерійович (0,1%); Раєвська Наталія Миколаївна(0,1%); Сенічкін Руслан Вікторович (0,1%); Слісаренко Ольга Вікторівна (0,1%); Сухенко Максим Анатолійович (0,1%); Таран Лідія Анатоліївна (0,1%); Ткаченко Ганна Володимирівна (0,1%); Чміль Марія Миколаївна (0,1%); Шиленко Максим Володимирович (0,1%).

Також читають: Які приховані податки змушені платити українці

У свою чергу, ІП «1+1 продакшн» належать 30% ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1».

Згідно з оприлюдненими на сайті телеканалу «1+1» (ТОВ «Телерадіокомпанія «Студія 1+1») документами, його кінцевим бенефіціарним власником станом на 31 грудня 2016 року є Ігор Коломойський (на той момент він опосередковано володів 57,534% каналу), а власником істотної участі – Ігор Суркіс (опосередковано володів 24,623% каналу).

Як пише видання, якщо порівнювати документи зі звітністю «1+1» річної давнини, то можна помітити, що опосередкована частка Ігоря Коломойського у власності каналу «1+1» в 2016 році зросла з 52,843% до 57,534%, а Ігоря Суркіса – із 17,157% до 24,623%. Крім того, вони перерозподілили частки в офшорах, через які володіють каналом.

Опосередкованими власниками 17,843% каналу «1+1» у 2016 році стали шість фізичних осіб, імена яких не розкривалися, оскільки кожен із них не був власником істотної участі.

Минулого року активно поширювалися чутки про можливий перехід половини «1+1» людям з оточення президента України, але всі сторони це заперечували. На сьогодні ж є незрозумілим, хто ці шість фізичних осіб, хоча їхня частка й невелика.

У документах за 2016 рік відображені чотири зміни, що відбулися в структурі власності «1+1» протягом цього року. Усі вони сталися 16 грудня 2016 року – за день до націоналізації «Приватбанку», про яку було оголошено пізно увечері 18 грудня. Тобто підтвердилося припущення, що перед націоналізацією «Приватбанку» його колишній співвласник Ігор Коломойський реструктуризував свої медійні активи.

Згідно оприлюдненого 2 липня 2017 року Міністерством фінансів листа співвласників Приватбанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, за умовами націоналізації вони взяли на себе зобов’язання до 1 липня 2017 року реструктуризувати кредити, видані Приватбанком пов’язаним із ними особами. Але в обумовлений термін цього не сталося.

Як відомо, наприкінці 2016 року телеканал «1+1» заявив, що 29 грудня закінчується термін ліцензії на мовлення каналу, а Нацрада її не продовжує. При цьому стверджувалося, що Адміністрація президента намагається передати контроль над каналом в інші руки.

Також читають: НАБУ опублікувало відео про дачу хабарів Полякову і Розенблату

Голова Нацради Юрій Артеменко заявив, що телеканал «1+1» має подати оновлену інформацію про кінцевих бенефіціарів через націоналізацію Приватбанку. Артеменко заявив, що 28 грудня заступниця голови Нацради Уляна Фещук надіслала «1+1» офіційний запит щодо бенефіціарів.

Джерела «Української правди» в АП повідомляли, що після рішення про націоналізацію Приватбанку власник телеканалу «1+1» олігарх Ігор Коломойський міг поміняти структуру власників каналу.

Гендиректор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко заявив, що у телеканалу немає боргів перед Приватбанком, а бенефіціаром залишився олігарх Ігор Коломойський.

5 січня Нацрада з теле- і радіомовлення видала телеканалу «1+1» ліцензію на аналогове мовлення.

Джерело.

Реклама

Реклама