Події
Вбuтий у Києві полковник ГУР працював над доказами агресії РФ: перемога в Гаазі досягнута завдяки його роботі

Загuблий сьогодні в Києві в результаті тeрaкту співробітник ГУ розвідки Міністерства оборони України полковник Максим Шаповал був командиром підрозділу глибинної розвідки і забезпечував докази причетності Росії до збрoйної агресії проти України. Про це виданню LB.ua розповіло джерело в правоохоронних органах.

“Це завдяки йому Україна обґрунтувала свою позицію в Гаазі про причетність Росії до збрoйної агрeсії, а перед цим надала всі такі задокументовані факти через дипломатичні канали і канали обміну розвідувальною інформацією з розвідувальними органами союзників”, – сказав співрозмовник видання.

За словами джерела, Максим Шаповал безпосередньо брав участь не тільки в плануванні, а й у проведенні розвідувальних рейдів у глибокий тил окупованих територій.

Реклама

“Унікальність розвідувальних операцій полягала в тому, що застосовувалися засоби документування російських окупаційних військ, їхніх переміщень, наявності сучасних зразків систем РЕБ і засобів ураження. У тому числі в такому вигляді, щоб це могло служити безумовним доказом збрoйної aгресії Росії проти України, особливо в застосуванні штатних БТРГ і новітніх систем yраження, які виробляються тільки в Росії”, – сказав він.

Також читають: Вuбух авто у Києві: стало відомо хто загuнув (відео)

Крім того, окремі розвідувальні операції стосувалися своєчасного оповіщення про розгортання російської артилерії, в тому числі далекобійної, що значно знижувало втрати серед українських військових і мирного населення.

“Максима знищили вороги демонстративно, в тому числі як елемент залякування і як елемент інформаційної операції з дискредитації найвідданіших синів України”, – вважає співрозмовник видання.

Реклама

Реклама