Кримінал
Вбивство Шеремета: з’явилися нові деталі гучного злочину (відео)
Редакція розслідувань Громадського «Слідство.Інфо» разом із колегами з міжнародної мережі журналістів-розслідувачів OCCRP показали фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Відео опублікувало «Громадське».

У зазначеному фільмі проаналізовані події ночі перед убивством Шеремета.

Журналістське розслідування почалося з вивчення моменту закладки вибухівки в автомобіль. Уточнюється, що після цього виникли перші питання до слідства. Уточнюється, що команда знайшла як мінімум шістьох свідків, які перебували на місці вбивства.

Реклама

«Були опитані представники батальйону «Азов», з якими увечері напередодні вбивства спілкувався Шеремет. Вони заявляють, що ще тоді помітили стеження. Також у результаті перегляду відео з камер спостереження був ідентифікований автомобіль марки Skoda», — пише «Громадське».

Після цього журналісти звернулися до розслідувачів Bellingcat, які займаються аналізом відео і зображень.

Вивченням відео зайнявся журналіст із Німеччини Timmy. За його словами, на відео «було багато «цифрового шуму», тому, щоб розпізнати кадри, він повинен був розглянути кожен кадр відео як окреме фото. В результаті Timmy вдалося впізнати номер загадкового автомобіля, який може допомогти знайти вбивць Павла».

Також читають: Страшна знахідка: на Дніпрі виявили прив’язану до дерева людину

Також стверджується, що на відео з камер спостереження потрапив колишній або діючий співробітник Служби безпеки України.

Так, за даними журналістом, зазначеним СБУшником виявився Ігор Устименко.

У той же час уточнюється, що СБУ і Устименко відмовилися надати коментарі для фільму.

Розслідувачі заявили, що Устименко знаходився біля будинку Шеремета в ніч закладки бомби протягом декількох годин і приїхав на автомобілі, який вже згадувався раніше, — Skoda Octavia 2551 сірого кольору.

«Машина зареєстрована на іншу особу — Зарецьку Наталію Леонідівну. Ні Зарецька, ні Устименко не змогли пояснити факту і мети використання авто людиною, яка має зв’язок з українською спецслужбою», — підсумували журналісти.

Джерело.

Реклама

Реклама