Світ
Вбивство Кім Чон Нама: підозрюваній «заплатили $90»

Індонезійка, заарештована за підозрою у вбивстві брата лідера Північної Кореї, заявила, що їй заплатили 400 малайзійський рінгітів (90 доларів), щоб виконати завдання. У суботу представники індонезійського посольства відвідали 25-річну підозрювану Сіті Айші у столиці Малайзії.

Вона каже, що отримала готівку і мала завдання намазати обличчя Кім Чон Нама «дитячим маслом». Вона вважала, що це був жарт в рамках реаліті-шоу.

Як показало розслідування, Кім Чон Нам загинув від отруєння високотоксичною речовиною нервово-паралітичної дії під назвою «VX».

Реклама

ООН класифікує цю речовину як зброю масового знищення.

«Якесь масло»

Після 30-хвилинної зустрічі з Сіті Айші, заступник посла Індонезії в Малайзії Андреано Ервін сказав, що жінка розповіла, що якісь люди попросили її «зробити цей вчинок».

«Вона розповіла у загальних рисах, що зустрілася з якимись людьми, які виглядали як японці або корейці», — розповів дипломат.

Також читають: У Києві відпустили адміністраторів “груп смерті”, які виявилися студентами-медиками – ЗМІ

«За її словами, їй 400 рінгітів, щоб виконати це… Вона каже, що їй дали якесь масло, на зразок дитячого масла», — додав він.

Водночас чиновники кажуть, що на тілі самої жінки не видно жодних ознак того, що вона постраждала від хімічної речовини.

Кім Чон Нам помер минулого тижня після того, як в аеропорту Коала-Лумпура дві жінки нанесли йому на обличчя отруйну речовину.

Існує підозра, що за цим нападом стоїть Північна Корея, але вона рішуче заперечує це.

Крім індонезійки, у зв’язку з вбивством також заарештували в’єтнамську і громадянина Північної Кореї. Ще щонайменше сімом людей розшукує поліція.

Щ одна затримана жінка — в’єтнамська Доан Тхі Хуонг

В’єтнамські посадовці також зустрілися з громадянкою своєї країни, яку підозрюють у злочині. Але вони нічого про цю зустріч не повідомили.

Джерело.

Реклама

Реклама