Цікаво
В Україну йде грип: як підготуватися до нової епідемії

В Україну йдуть три віруси грипу і медики прогнозують початок епідемії вже в грудні. Про це повідомляє «Сегодня».

У новому епідсезоні Україною будуть ходити три віруси: A/Michigan/45/2015 — форма свинячого грипу, A/Hong Kong/4801/2014 року — курячий грип і B/Brisbane/60/2008.

У грудні-січні очікується вірус Michigan — в зоні ризику працездатні люди 25-49 років.

Реклама

З січня почне циркулювати вірус курячого грипу. У зоні ризику перш за все перебувають діти і люди похилого віку.

Наприкінці лютого-березня Україною пройде слабший і не такий масовий Brisbane

При цьому медики зазначають, що через низький рівень вакцинації від грипу в цьому році перехворіють більше 7 млн ​​українців.

Також читають: Дві українські компанії виробляли неякісні медикаменти

В першу чергу підхопити грип ризикують українці зі слабким імунітетом і ті, чия робота пов’язана з контактом із великим числом людей. Зокрема, мова йде про медпрацівників, вчителів, продавців і водіїв громадського транспорту.

До категорії людей зі слабким імунітетом належать діти, вагітні, люди похилого, а також люди із зайвою вагою, діабетом і серцево-судинними захворюваннями.

Найефективнішим способом боротьби з грипом є вакцинація. МОЗ уже перереєстрував чотири вакцини зі штамами вірусу, актуальними для цього сезону, а саме: Інфлувак, Інфлуенза ваксін, Джіс Флю і Ваксигрип.

Протипоказаннями при вакцинації є: алергія на курячий білок, раніше перенесена гостра полінейропатія, ознаки ГРВІ та алергічний риніт у дітей.

Щепитися можна за кілька місяців до початку епідемії — з вересня-жовтня. Вакцина починає діяти через тиждень і виробляє імунітет на дев’ять місяців.

Щоб уберегтися від грипу необхідно уникати контакту з людьми, у яких є прояви хвороби, обмежити відвідування місць великого скупчення людей, часто провітрювати приміщення і мити руки з милом, уникати обіймів, поцілунків і рукостискань, а також повноцінно харчуватися, висипатися, уникати переохолодження і перевтоми .

Також необхідно враховувати, що вакцинація від грипу не працює проти інших ГРВІ — аденовірусної інфекції, парагрипу, риновирусной інфекції, респіраторно-сінтіціальний вірусу і інших.

Також читають: На Дніпропетровщині батьки покинули школярку в лікарні після почутого діагнозу(відео)

Реклама

Реклама