Економіка
В Україну прибули перші 80 тисяч тонн азербайджанської нафти

«Укртатнафта» готується прийняти на переробку азербайджанську легку нафту — партія Azeri Light у кількості 80 тисяч тонн вже прибула в Україну в останніх числах грудня 2016 року і буде поставлена для переробки на Кременчуцький НПЗ. Про це повідомляє прес-служба «Укртатнафти».

Як зазначається, в цілому ж планується, що загальний обсяг таких поставок на ПАТ «Укртатнафта» у 2017 році сягне 1,3 мільйона тонн.

«Реалізація цього проекту стала можливою завдяки домовленостям між президентами України та Азербайджану щодо відновлення поставок нафти на українські НПЗ. Постачальником нафтової сировини виступає державна нафтова компанія Азербайджану SOCAR. З жовтня минулого року SOCAR вже здійснює поставки іранського газового конденсату на ПАТ «Укртатнафта», — йдеться у повідомленні.

Реклама

У компанії зазначають, що у 2016 році, завдяки реалізації загального проекту з диверсифікації постачання енергоресурсів, «Укртатнафта» вже збільшила переробку на 11%, а у попередніх планах компанії – збільшення переробки більше ніж на 41%.

Також читають: Українські заробітчани в Польщі відтепер захищені від свавілля працедавців

«Також завдяки поставкам на Кременчуцький НПЗ нафтової сировини з низьким вмістом сірки і використанню сучасних технологій ПАТ «Укртатнафта» планує збільшити виробництво високоякісних нафтопродуктів та здійснити повний перехід на виробництво палива, що відповідає параметрам стандарту Євро-5″, — зазначають у компанії.

В «Укртатнафта» нагадують, що дизельне паливо Євро-5 від компанії вже на ринку України.

Нагадаємо, 2 листопада ПАТ «Укртранснафта» і ПАТ «Укртатнафта» (оператор Кременчуцького НПЗ) підписали протокол про наміри прокачати в найближчі три роки 4 млн т азербайджанської нафти на завод.

Нагадаємо, в липні в ході спільної з президентом України Петром Порошенком заяви президент Азербайджану Ільхам Алієв повідомив, що Азербайджан і Україна зацікавлені в реалізації проекту «Одеса-Броди» для транспортування нафти.

Джерело.

Реклама

Реклама