Події
В Україні запропонували ввести новий державний вихідний

В Україні 29 серпня має стати Днем пам’яті полеглих героїв у війні за незалежність держави.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав журналіст Юрій Бутусов.

«У 2017-му році Україна святкує чимало неробочих днів — Міжнародний жіночий день, 1 і 2 травня — свято Весни і Праці, 9 травня — День Перемоги у Другій світовій війні… Все це — потрібні багатьом дати. Хоча щодо багатьох з них йдуть суперечки. А ось про те, чи треба вшанувати пам’ять загиблих жодних суперечок не йде», — зазначив Бутусов.

Реклама

За його словами, Україна також повинна вшановувати пам’ять загиблих воїнів.

«29 серпня має стати Днем пам’яті полеглих героїв, днем героїзму і жертовності народу України у війні за незалежність. У цей день загинуло 255 і пропало безвісти досі не менше 17 українських вояків», — підкреслив журналіст.

Він додав, що Іловайська трагедія стала важливим випробуванням для країни.

«Іловайськ — це важлива подія, адже коли всі навколо бігли і була паніка, іловайське угрупування не зробило ні кроку без наказу командування. За наказом воювали в оточенні, за наказом поїхали в похідній колоні по зеленому коридору. Вони свій борг перед Батьківщиною виконали до кінця, вони віддали все, вони зібрали в кулак волю і дисципліновано виконували завдання, коли навколо все валилося, і малодушні бігли сотнями і тисячами», — пише Бутусов.

Також читають: Нові правила і зарплати для сімейних лікарів: МОЗ оголосило деталі реформи

Він також уточнив, що тоді масова жертовність українських героїв «сколихнула світову спільноту, точно так як сколихнула жертовність Небесної сотні».

«Це день злочину Росії, день, коли українці відмовилися без бою скласти зброю перед окупантами, коли навіть у важкій ситуації наші війська пішли на прорив. І злочин російської армії важливо пам’ятати, Іловайський прорив — це символ вторгнення. Символ нашої боротьби, коли ціною страшних втрат гранатометами палили російські танки, коли йшли на кулемети і на бронетехніку, коли били ворога усім, що було в руках», — вважає журналіст.

На його думку, України зобов’язана пам’ятати про подвиг героїв.

«Думаю, це 29 серпня повинен бути не робочий день в країні — у нас достатньо державних свят, які можна скоротити. Потрібен день, коли люди повинні думати про ціну своєї свободи зараз, діти і дорослі повинні ходити на екскурсії і пізнавати історію, державні діячі повинні приділяти увагу і показувати приклад поваги до пам’яті загиблих Героїв… Тисячі людей не забудуть Іловайськ ніколи, як би його хто і чому не прагнув віддати забуттю. Війна триває», — резюмував Бутусов.

Джерело.

Реклама

Реклама