Політика
В Україні ввели нові правила для стоматологічних кабінетів з рентгеном

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України дозволив розміщувати стоматологічні кабінети з рентгенівським обладнанням в житлових будинках. Зміни вступили в силу з 14 листопада, повідомила прес-служба відомства.

При цьому такі стоматологічні кабінети повинні дотримуватися чітко встановлені вимоги – в них повинні робити не більше 100 знімків в тиждень при проведенні прицільних рентгенівських досліджень і не більше 50 – при використанні ортопантомографа

Крім того, особливі норми діють, якщо такі кабінети розташовані в хрущовках. В даному випадку власників зобов’язали ущільнювати перекриття для протирадіаційного захисту.

Реклама

У МОЗ зазначають, що такий крок зробить стоматологію більш якісної і безпечної, прозорої і доступної.

Відомство підкреслює, що фактично такі кабінети існували і раніше, однак більшість не мала законного права використовувати сучасне рентгенологічне обладнання у своїй роботі.

Також читають: Прощання з дрібними грошима: НБУ запропонував припинити карбування 1, 2, 5 і 25 копійок

«Ми прописали більш детально вимоги безпеки. Роботодавці повинні неухильно дотримуватися цих правил» – зазначив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада прийняла медичну реформу, підтримавши в другому читанні і в цілому законопроект №6327. Прийнятий закон вступить в силу через місяць після його публікації, а ось діяти почне поетапно з 1 січня 2018 року. У той же час держава почне оплачувати надання медпослуг за програмою медгаратній установам тільки з 1 серпня 2018 року.

Протягом 2018-2019 років планують поступово ввести державні гарантії для всіх видів медичної допомоги, щоб з 1 січня 2020 року всі вони діяли. А до 31 грудня 2019 року реімбурсації проводитимуть відповідно до встановленої урядом процедурі.

Реклама

Реклама