Авто
В Україні вирішили знизити швидкість автомобілів перед «зебрами»

Державне агентство автомобільних доріг України («Укравтодор») планує знизити швидкість автомобілів перед наземними пішохідними переходами до 50 км/ч.

Про це повідомляє прес-служба «Укравтодору».

Таким чином відомство збирається здійснити рекомендації міжнародної консалтингової компанії COWI з питань дорожньої безпеки та Європейського інвестиційного банку.

Реклама

«Пріоритетним напрямком страхування пішоходів на дорогах є зменшення швидкості на наземних пішохідних переходах — до 50 км/год і менше. За висновком міжнародних експертів, «пішохід, збитий автомобілем на швидкості 60 км/год має шанс вижити тільки в 30% випадків, а на швидкості 50 км/ч шанс вижити збільшується вдвічі — до 60%», — говориться в повідомленні прес-служби.

За інформацією Укравтодору, дослідження Світового банку показали низький рівень безпеки на дорогах України й один із найвищих у світі рівнів травмування та смертності на дорогах. У минулому році на українських дорогах загинуло 4003 людини і постраждали більше 31 600 осіб.

Основними проблемами в Україні, за висновками міжнародних експертів, є висока швидкість автомобілів на дорогах, високе обмеження швидкості в населених пунктах — 60, 90, 110 км/год, проблема вільного доступу пішоходів до доріг (навіть на дорогах із 4-6 смугами), відсутність у населених пунктах тротуарів, велика кількість переходів в одному рівні і мало переходів у різних рівнях.

Реклама

Реклама