Без рубрики
В Україні вирішили офіційно відзначати день народження Бандери

110-а річниця з дня народження Степана Бандери, яка припадає на 1 січня 2019 року, буде офіційним святом в Україні.

Так, Верховна Рада 18 грудня прийняла постанову №9234 про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році, серед них — день народження лідера і організатора українського націоналістичного руху на західній Україні.

У 2019-му також повинні святкувати дні народження таких відомих українських діячів як Валерій Лобановський, Казимир Малевич, Володимир Івасюк, Олександр Засядько, Симон Петлюра, Ігор Сікорський і багатьох інших.

Реклама

На Міністерство освіти поклали обов’язок забезпечити проведення в школах і ВУЗах виховних уроків, присвячених іменинникам, Міністерство культури — організувати виставки та тематичні заходи, а Комітет з питань телебачення і радіомовлення — сприяти висвітленню у ЗМІ.

Нацбанк повинен викарбувати пам’ятні монети, а «Укрпошта» — видати поштові конверти і поштові марки.

Степан Бандера — український політичний діяч, один із головних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б.

Працюючи у підпіллі, був відомий під псевдонімами Баба, Лис, Степанко, Малий, Сірий, Рих, Матвій Гордон, Крук.

Він народився 1 січня 1909 року у Старому Угринові (Королівство Галичини і Лодомерії, Австро-Угорщина).

Бандера є одним із авторів Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року. 5 липня 1941 року його помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року — у центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенхаузен у бункері «Целленбау». У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь у керівництві антирадянським збройним рухом у тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КГБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені. Його здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

Реклама

Реклама