Політика
В Україні винуватцям ДТП надали можливість піти від виплат страхової компанії
У постанові йдеться про одне правило обов’язкового страхування — про неповідомлення про ДТП

Верховний суд України ухвалив нову постанову про виплати при порушенні правил обов’язкового страхування у разі потрапляння в ДТП, згідно з яким винуватцям аварії вдасться піти від виплат для страхової компанії. Відповідне рішення ухвалив Верховний Суд у справі №6-2011цс16.

У постанові йдеться про одне правило обов’язкового страхування — про неповідомлення про ДТП.

Раніше власник поліса «автоцивілки» був зобов’язаний у триденний термін повідомити страхову компанію, що він потрапив у ДТП і постраждали інші сторони. Якщо страховик не був повідомлений і оплатив ремонт постраждалої машини або лікування людини, він мав право зажадати всі витрачені гроші з винуватця ДТП, який не проінформував в триденний термін про аварію (за винятком, якщо у людини не було можливості повідомити, наприклад, у випадку серйозних тілесних ушкоджень)

Реклама

Також читають: Журналісти «спалили» таємну зустріч головних антикорупціонерів України

Нова ж постанова говорить: якщо страхова компанія була проінформована про ДТП від постраждалої сторони, а не від винуватця, в зазначений термін, але винуватець був притягнутий до адміністративної відповідальності, а також виплачувались шкоди на підставі постанови суду, то страхова компанія не може використовувати право про неповідомлення і вимагати від винуватця виплатити збиток.

Таким чином, нова постанова Верховного Суду надає винуватцеві події можливість не виплачувати страховій компанії збитки.

Джерело.

Реклама

Реклама