Політика
В Україні від сьогодні починає працювати Єдиний реєстр відшкодування ПДВ
Президент наголосив, що черговість відшкодування суб’єктам господарювання податку на додану вартість має бути абсолютно прозорою

Від сьогодні в Україні починає працювати автоматичний реєстр відшкодування податку на додану вартість. Про це напередодні заявив президент України Петро Порошенко, повідомляє прес-служба голови держави.

За його словами, ухвалені минулого року зміни до законодавства мають запустити систему прозорого і ефективного відшкодування ПДВ.

«Ми не просто маємо відкрити ці реєстри, але і зробити так, щоб черговість відшкодування суб’єктам господарювання податку на додану вартість була абсолютно прозорою. Раніше подав на відшкодування – раніше отримав», — зазначив президент.

Реклама

При цьому Порошенко додав, що «кожне втручання в реєстр, в електронну програму є кримінальним злочином».

Глава держави наголосив, що необхідно докласти максимум зусиль для того, щоб з 1 квітня запустити прозорий режим відшкодування ПДВ в тестовому режимі на три місяці, а потім і в повному обсязі.

«Захист інтересів державного бюджету, бізнесу, платника податків має бути забезпечений в повному обсязі»,- додав він.

Також читають: Порошенко оприлюднив статки за 2016 рік: мільйони доларів і коштовності

Зауважимо, ПДВ належить до так званих споживчих податків, яким обкладається споживання товарів. Це спеціальна надбавка, яка додається до ціни товару незалежно від того, чи вироблений він усередині країни, чи імпортований з інших країн. Тим самим забезпечується нейтральність цього податку до зовнішньої торгівлі.

Джерело.

Реклама

Реклама