Політика
В Україні скасовують «медичну картку дитини»: що тепер подавати у школу чи дитсадок

Для вступу до дитсадка або школи буде достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря, що дитина здорова

В Україні скасували так звану медичну картку дитини. Це передбачає медична реформа, передає УНІАН.

Як стало відомо, йдеться про форму № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)».

Реклама

Відтепер у школах та дитячих садках не зберігатимуть медичних даних дитини. А для вступу до дитсадка батькам не потрібно буде надавати медичну картку особливої форми. Для цього буде достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря, що дитина здорова.

При вступі до школи потрібно буде подати довідку від лікаря, що дитина пройшла профілактичний огляд. У разі, якщо дитина хворіє, лікар може зробити відповідний запис за згодою батьків.

Також читають: Медреформа: в Україні зареєстрували Національну службу здоров’я

«Медична карта дитини» (форма № 026/о), яку раніше зберігалали у школах та дитсадках, скасована: дані про стан здоров’я дитини не можуть бути відкритими і зберігатися поза межами медзакладу.

Право на медичну таємницю гарантує ст. 39-1. Закону України «Основи Законодавства України про охорону здоров’я» від 19.11.1992 № 2801-XII. «Пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні. Забороняється вимагати та надавати за місцем роботи або навчання інформацію про діагноз та методи лікування пацієнта», – йдеться в законі.

Відтак, дані про стан здоров’я дитини можуть міститися винятково в «Історії розвитку дитини» (форма № 112/о). Це медкартка, що зберігається в закладі охорони здоров’я.

Реклама

Реклама