Події
В Україні розпочинається Об’єднавчий собор щодо створення Єдиної помісної церкви

О 10 годині 15 грудня у Києві розпочнеться Об’єднавчий собор щодо української автокефалії. Православні ієрархи мають утворити Єдину помісну церкву, затвердити її статут та обрати предстоятеля.

Про це розповів у прямому ефірі журналіст 24 каналу.

Тисячі людей приїхали з усієї України, щоб бути присутніми в історичний момент у центрі подій. Середмістя Києва облаштоване пунктами обігріву, присутні медики, щоб люди перебували у комфорті та безпеці.

Реклама

Собор розпочнеться о 10:00. Саме тоді має приїхати президент Петро Порошенко та взяти слово безпосередньо на Софійській площі.

На соборі будуть представлені три православні церкви України – Київського патріархату, Московського та Автокефальної православної церкви.

Собор планується помісним, тобто ієрарх від кожної церкви візьме з собою клірика і одного ченця або мирянина. За приблизними оцінками, загалом взяти участь в Соборі збираються понад 40 архиєреїв УПЦ Київського патріархату, 14 від УАПЦ, 3 або 4 – від УПЦ Московського патріархату.

За підсумками Собору новообраний предстоятель поїде до Стамбула, де з рук Вселенського патріарха Варфоломія отримає Томос про автокефалію під час першої спільної літургії 6 січня.

Реклама

Реклама