Економіка
В Україні підвищуються ціни на продукти: стало відомо чому

В Україні за підсумками попереднього місяця ціни на продукти харчування зросли в середньому на 16,4%, й експерти називають головним чинником різкого зростання продовольчої інфляції накручування експортерами цін.

Про це повідомляє «Сегодня».

Аналітики відзначають, що українські аграрії стали поставляти свою продукцію на зовнішні ринки на шкоду ринку внутрішньому і створювати дефіцит товару. Скорочення пропозиції сільгосппродукції на внутрішньому ринку дало можливість підприємствам підтягувати внутрішні ціни до експортних.

Реклама

Роздувати внутрішні ціни виробникам дозволяє і підвищення купівельної спроможності населення. Зростання середньої зарплати по Україні в гривні цього року становить 37%, а серед низькооплачуваних працівників зростання набагато вище. Водночас більше коштів з’явилося й у пенсіонерів: до кінця року на виплати для них буде витрачено близько 12 млрд грн.

Також читають: На Україну насувається епідемія грипу: за тиждень захворіли понад 140 тисяч людей

Зростання цін на продовольство для споживачів з невисокими доходами посилилося скасуванням держрегулювання цін на соціально значущі товари, оскільки тепер продавцям нічого не заважає робити високу накрутку на найбільш ходовий товар.

Серед інших причин аналітики також називають зростання виробничих витрат сільгоспвиробників. Підвищення мінімальної заробітної плати в два рази змусило підприємства збільшити витрати на фонд оплати праці, а подорожчання палива та послуг ЖКГ автоматично збільшило витрати на перевезення і зберігання продукції.

Реклама

Реклама