Події
В Україні народилася перша у світі дитина від 3 батьків

В Україні на початку січня народилася перша у світі дитина після пронуклеарного перенесення ядер — інноваційного репродуктивного методу, який ще називають «дитина від трьох батьків». Про це заявив директор клініки «Надія» Валерій Зукін.

«За допомогою пронуклеарного переносу ядер 34-річна жінка з безпліддям протягом 15 років змогла народити здорову генетично «свою рідну» дитину. Вона багато років намагалася завагітніти за допомогою методу ЕКЗ в українських та ізраїльських клініках. На початку січня народилася «наша» дитина», — розповів Зукін.

За його словами, сутність методу в тому, що пацієнтці було проведено перенесення її та чоловіка ядер у донорську яйцеклітину, що в свою чергу була позбавлена ядра.

Реклама

Також читають: “Ось це мій Бог!”- крик душі молодого священика

«В результаті була отримана «реконструйована» яйцеклітина, що мала генетичний набір ядерної ДНК від матері та батька (приблизно 25.000 генів) і цитоплазматичне ДНК від донора (37 генів), тобто дитина має «трьох батьків». Наявність ДНК від трьох осіб було підтверджено при обстеженні дитини під час вагітності в лабораторіях України та Німеччини. Народження дитини після цього методу лікування зареєстровано вперше в світі», — наголосив Зукін.

Він додав, що Велика Британія – єдина країна у світі, де дозволено це проводити, а в Україні ці питання поки законодавчо не врегульовано.

Джерело.

Реклама

Реклама