Економіка
В Україні «луснув» ще один банк: стало відомо, що буде з вкладами

Нацбанк України відніс ПАТ «Акціонерний комерційний банк «Новий» (Дніпро) до категорії неплатоспроможних. Відповідне рішення №441-РШ/БТ правління НБУ схвалило 13 липня.

Про це свідчить повідомлення на сайті НБУ.

Нацбанк нагадує, що на зборах акціонерів банку 26 червня було прийнято рішення про припинення фінустановою банківської діяльності та надано регулятору відповідний план.

Реклама

Зазначається, що відповідно до закону «Про спрощення процедури реорганізації і капіталізації банків» НБУ не має права погоджувати план припинення діяльності банку, якщо є підстави, за яких він може бути віднесений до категорії неплатоспроможних.

«Оскільки розмір регулятивного капіталу банку «Новий» станом на 12 липня 2017 року складав менше третини мінімального рівня, відповідно до закону «Про банки і банківську діяльність» НБУ зобов’язаний визнати фінустанову неплатоспроможною»,– мовиться у повідомленні Нацбанку.

Також читають: Під Києвом депутат влаштував самосуд над школярем (відео)

Окрім того, наголошується, що 99% вкладників банку, а це близько 3 тисяч осіб, отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тисяч гривень.

Водночас клієнти банку з великими обсягами вкладів отримають виплати в межах суми, гарантованої Фондом. Загальна гарантована сума відшкодування складає 36 мільйонів гривень.

Джерело.

Реклама

Реклама