Події
В інтернаті на Черкащині літніх людей тримають в клітці: з’явилися фото

Підопічних Вікторівського психоневрологічного інтернату, що на Черкащині, подекуди утримують у клітці на вулиці.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної ради з прав людини у Facebook.

Як з’ясували під час моніторинового візиту до закладу, таку ізоляція застосовуєть через неможливість забезпечити психіатричну допомогу. Виявилося, що в установі немає лікаря-психіатра.

Реклама

«Медичний супровід підопічних здійснює лікар-терапевт, але призначене ним лікування, за словами працівників інтернату, не є дієвим. А жіночий персонал не може заспокоїти хворих, тому закриває їх за решіткою у клітці, в якій у вільний від такого «лікування» час зберігаються велосипеди працівників»,– мовиться у повідомленні уповноваженого.

Більше того, підопічних під час загострення лікар направляє на стаціонарне лікування, однак психлікарня відмовляється приймати недієздатних підопічних без рішення суду про госпіталізацію у примусовому порядку. При цьому, чинним законодавством визначено, що саме лікарня має вирішувати в суді питання щодо примусової госпіталізації.

Окрім того, мешканці інтернату сплять на зношених матрацах і ходять у порваних шкарпетках та взутті, незважаючи на те, що на складі є багато матраців, постільної білизни, одягу та взуття.

Реклама

Реклама