Авто
В аеропорті Парижа автомобілі паркують роботи (відео)

Французька компанія Stanley Robotics оснастила паркінги паризького аеропорту «Шарль-де-Голль» спеціальними роботами-паркувальниками. Вони можуть самостійно забирати автівки на в’їзді на стоянку та повертати після прильоту власника.

Робот отримав ім’я Stan. Як відзначають в компанії, він може транспортувати будь-яке авто. Для того, щоб скористатися його послугами, потрібно припаркувати автомобіль в спеціальному боксі на в’їзді на стоянку, підтвердити бажання припаркуватися, натиснувши кнопку на терміналі, і Stan приїде та забере його.

Крім того, сам пристрій вміє використовувати простір значно раціональніше, ніж звичайні водії, тому що ставить авто щільніше один до одного. Завдяки цьому місткість однієї стоянки може вирости на 50 % без внесення додаткових змін до її конструкції.

Реклама

Роботи-паркувальники використовувалися й раніше. Їх розробляє, до прикладу, американська компанія Robotic Parking Systems. У 2006 році одна з її роботизованих стоянок у США відмовилася видавати авто через те, що місцева влада протермінувала оплату дозволу на користування програмним забезпеченням для стоянки.

Також читають: Власників авто з єврономерами хочуть змусити платити 2 євро на день

Джерело.

Реклама

Реклама