Події
Успіння Пресвятої Богородиці: що не можна робити у цей день

28 серпня є свято Успіння Пресвятої Богородиці або, за народною назвою, Перша Пречиста, яке належить до переліку дванадцяти найбільших свят церковного року, під час якого згадують упокоєння, воскресіння та прославлення Матері Божої. Успіння — кінець земного життя Богородиці та переселення її в життя небесне, пише Press.Центр.

Після того як Ісус Христос вознісся на небо, Матір Божа лишилася під опікою апостола Івана Богослова. Незадовго до свого успіння Божа Матір прибула до Єрусалима. Свій час вона там присвячувала невтомним молитвам. Одного разу на Голгофі до неї з`явився архангел Гавриїл і провістив їй скоре переселення до життя небесного.

За звісткою архангела, успіння Богородиці мало статися о третій годині. Святі апостоли запалили безліч свічок і оточили урочисто прикрашену постіль, на якій лежала Мати Божа. Зненацька засяяло божественне світло і до людей зійшов сам Ісус Христос у супроводі янголів, архангелів та праведних душ. Побачивши сина, Матір Божа дуже зраділа і без жодних тілесних стpaждань віддала свою душу. Через три дні апостоли не знайшли в тpyні тiла Богородиці, а тільки її похoвальні покривала. Це був доказ того, що Божа Мати справді вознеслася на небо.

Реклама

Щодо народних традицій, то протягом осіннього періоду є три «Пречисті», що про них у народі кажуть так: «Перша Пречиста жито засіває, друга — дощем поливає, а третя снігом покриває». Тож в період «Першої Пречистої» відбувається озимий посів.

Від цього дня дівчата у селі вже не мають тяжкої роботи, кажуть: «Прийшла Перша Пречиста — дівка стає речиста» — починає багато говорити, бо нема вже що робити.

Після Успіння Пресвятої Богородиці родини, у яких були діти на порі, починали активно готуватися до весільного сезону.

Також читають: «Хай божеволіють, конають»: Порошенко виступив з потужним посланням в День Незалежності

Цього дня заборонено сваритися з рідними і близькими. А ще на Успіння не можна ходити босоніж – всі хвороби збереш. Вважається, що роса в цей день – це сльози природи про те, що Богородиця залишила цей світ і не може перебувати з людьми і допомагати їм.

Також не можна надягати старе або незручне взуття, щоб уникнути проблем у житті. Вважається, якщо натерти ногу в цей день, то людину чекає важке, сповнене проблем і невдач життя.

Однак в цей день дозволялося працювати, особливо якщо ви не закінчили якусь розпочату справу або комусь потрібно допомогти.

Реклама

Реклама