Цікаво
«Укрзалізниця» просувається Європою: потяги рушать в Угорщину, Польщу та Словаччину

Для України напрямком №1 має стати не Москва, а Європа. Протягом цього року «Укрзалізниця» планує запустити ще декілька нових потягів до європейських міст. Про це в ефірі одного з українських телеканалів заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає прес-служба відомства.

За його словами, наразі можна говорити про перспективні маршрути на Угорщину та Словаччину.

«Наразі розглядається новий напрямок на Польщу. Окрім того, ми хочемо запустити в цьому році маршрут Мукачеве-Будапешт. Це теж потенційно дуже цікавий напрямок. Розглядаємо напрямок на Словаччину», — зазначив міністр.

Реклама

«Протягом останніх десятиліть склалося так, що «Потяг №1″ у нас був на Москву, але повинен бути на Європу. І ми боремося за це», — підкреслив Омелян.

Також читають: У приміських столичних маршрутках подорожчав проїзд

Водночас, він повідомив про необхідність підготовки антикризового плану дій щодо реформи «Укрзалізниці». «Має бути відпрацьований відповідний антикризовий план дій, який має бути суттєвим, для того, щоб не лише політики, не лише Кабінет Міністрів України розумів, що відбуваються реформи, але й щоб громадяни, котрі користуються пасажирськими послугами, і бізнес, котрий користується вантажними перевезеннями Укрзалізниці, відчували дійсні зміни, які є комфортними, належної якості й мають прозору обґрунтовану ціну», — наголосив міністр.

За словами Омеляна, наразі існує певне буксування щодо реформування «УЗ».

«Реформування будь-якої залізниці – це тривалий процес. Наприклад, Deutsche Bahn проходив цей шлях протягом 5-7 років. В Україні є речі, які можна зробити швидко – це щодо прозорості, щодо боротьби з корупцією, щодо оновлення окремих типів рухомого складу, а є речі триваліші. Наразі у нас дійсно є певне буксування щодо реформування «Укрзалізниці», хоча початок був дуже гарний», — зазначив посадовець.

Джерело.

Реклама

Реклама