Політика
Українські міста переходять на єдиний квиток
В Україні вступив в силу закон про електронний квиток для громадського транспорту.

Він виглядатиме як пластикова карта або спеціальний брелок із чіпом, на якому буде певна кількість передплачених поїздок. Вони зчитуватимуться за допомогою спеціальних пристроїв — валідаторів. Автори закону кажуть, що завдяки нововведенню вийде реально оцінити пасажиропотоки на маршрутах і доходи транспортників для обґрунтування тарифів.

Впровадження проекту вже розпочали в Тернопілі. Випробувати нову систему почали у грудні минулого року. За п’ять місяців реальна виручка від роботи міського електротранспорту збільшилася на 25%.

Вінниця — на етапі проведення тендера на закупівлю обладнання. На черзі Львів.

Реклама

Також читають: Як зміняться правила поїздок з дитиною за кордон з безвізовим режимом

Пасажирам-пільговикам будуть видавати е-проїзні безкоштовно. Якщо людина сплатить багато поїздок, то їй можуть запропонувати знижку.

Столична влада поки що чекає звітів від транспортників про ступінь готовності до введення е-квитків. За їх результатами найближчим часом буде прийнято рішення про термін запуску проекту в Києві.

Разом із е-квитком поки що залишається і готівковий розрахунок. Але розплатитися за допомогою електронного квитка буде дешевше за рахунок бонусів.

Джерело.

Реклама

Реклама