Економіка
Українські банки відмовляються обслуговувати клієнтів з ID-паспортами

Українські банки відмовляються обслуговувати клієнтів на підставі ID-картки – пластикового посвідчення особи нового зразка, яке замінює собою паспорт.

«У ДМС надходить велика кількість звернень з приводу відмови з боку працівників банків обслуговувати клієнтів з ID-картками. Мова, зокрема, йде про видачу споживчих кредитів, зокрема, в торгових мережах побутової техніки. У той же час, пред’явлення паспорта «у формі книжечки» до подібних проблем не призводить», — йдеться в листі Держміграційної служби заступнику голови НБУ Якову Смолія.

Держміграційна служба, яка випуск ID-картки, на підставі скарг громадян склала список найбільш консервативних банків. І попросила НБУ якось вплинути на них.

Реклама

За даними ДМС, найчастіші скарги з приводу ID-карт надходять на ОТП Банк, Ідея Банк, ПУМБ і Альфа-Банк.

У відповідь на це Нацбанк від особи Смолія розіслав банкам та профільним об’єднанням окремий лист. У ньому регулятор з позначкою «про організацію касової роботи» ще раз пояснив фінустановам, що з 10 лютого цього року ID-картку необхідно вважати повноцінним аналогом класичного паспорта громадянина України.

Лист отримали всі українські банки, а також банківські асоціації НАБУ, АУБ і Український кредитно-банківський союз, пише Мінфін.

Також читають: З травня в Україні піднімуть прожитковий мінімум: як зміняться виплати

Наголошується, що це не перший лист по темі ID-карток від НБУ до банків. Аналогічні роз’яснення регулятор розіслав 23 лютого. Зараз Нацбанк відкрито закликав банки більш ретельно опрацювати це питання на місцях і ознайомити з новими правилами рядових співробітників.

«Щоб уникнути негативних наслідків і непорозумінь при роботі з клієнтами, НБУ вважає необхідним для банків вжити відповідні заходи щодо ознайомлення працівників із змінами законодавства. Зокрема, це стосується використання клієнтами ID-картки, яка є повноцінним паспортом громадянина України», — йдеться в листі регулятора.

Нагадаємо, з 1 листопада 2016 року всі українці можуть оформити ID-паспорти. Нові паспорти являють собою пластикову картку, що містить електронний носій інформації, на якому записана інформація про біометричні дані власника документа. Такий документ повинен бути краще захищений від підробок і виключити можливість користування іншими особами.

Джерело.

Реклама

Реклама