Політика
Україні загрожує сплеск трудової міграції: названа причина

Законопроект №6489, що дає «зелене світло» нелегальному працевлаштуванню, може спровокувати сплеск трудової міграції українців.

Про це йдеться в матеріалі «Обозревателя» .

«Поки європейський бізнес веде конкурентну боротьбу за українських співробітників, парламент наступає на їх соціальні права. Тренд на нелегальне працевлаштування може спровокувати збільшення міграційного потоку в країни ЄС», — йдеться в статті.

Реклама

Відзначається, що зарплати в ЄС на порядок вище, а соціальна незахищеність працівників в Україні знищує мотивацію працювати у своїй країні.

«Адже законопроект №6489 може позбавити співробітників лікарняних виплат, допомоги на оздоровлення, оплачуваної відпустки та інших прав, гарантованих законом. Без офіційного оформлення соцгарантії стануть порожнім звуком», — вважає автор.

У матеріалі зазначено, що Польща, Угорщина, Литва вже спростили правила працевлаштування для українців, а Чехія істотно збільшила квоту «робочих карт».

«Ці держави зіткнулися з проблемою дефіциту робочої сили, який планують покрити за рахунок українців. Наприклад, рік тому чеський уряд розпочав реалізацію програми по залученню кваліфікованих кадрів з України», — підсумував автор.

Джерело.

Реклама

Реклама