Події
Україна святкує День Незалежності

Цього дня 1991 року Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України

Сьогодні, 24 серпня, Україна святкує День Незалежності.

Саме цього дня 26 років тому Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, за який у грудні 1991 року проголосували українці на Всеукраїнському референдумі. А до цього, 16 липня 1990 року ВР УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України.

Реклама

Переважно головні святкування на державному рівні проходять у столиці.

Цьогоріч у Києві на День Незалежності 24 серпня пройде військовий парад. Загалом у параді цьогоріч беруть участь 4,5 тис. військовослужбовців, з них більше тисячі – ті, хто в різний час брав участь у проведенні АТО, в бойових діях. Серед учасників параду — понад 200 осіб, які мають державні нагороди за проявлені особливу мужність і героїзм. У параді братимуть участь також понад 200 військових країн НАТО, а прийматимуть його разом з керівництвом України 9 міністрів оборони країн Альянсу, в тому числі глава Пентагону Джеймс Меттіс. Буде в Києві і спеціальний представник США щодо України Волкер.

Крім цього, по всій країні відбудуться різні заходи, заплановано різні акції: покладання вінків і квітів до пам’ятних знаків, пам’ятників та місць поховань борців за незалежність і видатних діячів України.

У МВС повідомили, що за правопорядком цього дня будуть стежити 15 тис. правоохоронців. У київській мерії попередили, що до 24 серпня буде перекрито Хрещатик у зв’язку з проведенням військового параду, також рух буде обмежено по Русанівській набережній через «Забіг у вишиванках». Очікуються ще і зміни в роботі метро. Так, 24 серпня з початку роботи і до закінчення заходів до Дня Незалежності на вхід і вихід буде закрито станції «Майдан Незалежності» і «Хрещатик» (вихід на вулицю Інститутську).

Однак, місцева влада обіцяє відкрити 24 серпня відреставрований оглядовий майданчик Андріївської церкви і зробити частину вулиці Ярославів Вал пішохідною.

Джерело.

Реклама

Реклама