Економіка
У зростання курсу долара є дві впливові причини, – екс-заступник голови НБУ

Екс-заступник голови НБУ Олександр Савченко погоджується із заявами представників Нацбанку, що долар росте у зв’язку з «вихідними в США та політичною напруженістю».

Про це він заявив під час прес-конференції «Чому в усьому світі курс долара падає, а в Україні зростає?»

Ще один фундаментальний фактор, який впливає на послаблення гривні – довгострокова політика Нацбанку на збільшення золотовалютних резервів шляхом купівлі долара на міжбанківському ринку, пояснює Савченко.

Реклама

Решта факторів, зазначає він, грають проти девальвації гривні – навпаки, на посилення української валюти: зростання цін на продукцію сільського виробництва, збільшення валютної виручки від експорту зерна, зменшення цін на нафту, здешевлення цін на газ.

«В принципі, досить хороші зовнішні умови для посилення гривні. Крім того, спостерігається незначне зростання ВВП. І, скоріш за все, ми закінчимо рік із зростанням – 1,2-1,4%. Звісно, це менше, ніж в США, але все ж сигнали позитивні. Зараз рівновага здорових факторів і нездорових тимчасових зумовлюють різницю між курсом вулиці та Національного банку»,
– наголошує екс-заступник голови НБУ.

Також читають: Французька Engie зберігатиме газ в Україні

За словами Савченка, фактором, який впливає на курс, є існування арбітражу, тобто розриву між курсом за один день між чорним ринком та міжбанком. Зараз арбітраж більше 5%, додає експерт. Це великі заробітки й тіньовий ринок користається такою можливістю і заробляє.

2016 рік, зазначає екс-заступник голови НБУ, якщо Нацбанк не буде потужно грати проти гривні, ми завершимо десь офіційним курсом близько 26 гривень за долар.

Джерело.

Реклама

Реклама

Tag